SODES'TEN GENÇLERE YÜZME KURSU

HATAY'DA YAKLAŞIK 1500 DEZAVANTAJLI GENÇLERE YÜZME KURSU VERİLECEK

3 TEMMUZ 2018
HABERİNFOTOĞRAFLARI

SODES GENÇLERİ SPORLA BULUŞTURDU

 

 

                Sosyal Destek Programı SODES, Hataylı 1500 dezavantajlı genci sporla buluşturdu.

                İstihdam, sosyal bütünleşme, kültür, sanat ve spor alanlarında göç, yoksulluk ve işsizlik gibi sorunların ve değişen sosyal yapının ortaya çıkardığı ihtiyaçlara en kısa sürede karşılık vermeyi hedefleyen SODES Hatay’ın yedi ilçesinde yaklaşık 1500 dezavantajlı gencimize yüzme kursu veriyor.

                Kalkınma Bakanlığı tarafından finanse edilen Hatay Valiliği koordinesi ve Gençlik ve Spor Müdürlüğünün katkıları ile bir ay boyunca devam edecek yüzme kursları bugün start aldı.

                Antakya yüzme havuzundaki açılış törenine Hatay Vali Yardımcısı Nursal ÇAKIROĞLU, Gençlik hizmetleri ve Spor İl Müdürü M.Cemil ŞENSÖZ, Antakya Spor İlçe Müdürü Bekir ÖZÇELİK, Defne Spor İlçe Müdürü Sedat ÖNTÜRK, veliler ve sporcular katıldı.

                Vali yardımcısı Nursal ÇAKIROĞLU gündem ile ilgili konuşmasında ; yaklaşık iki yıl önce iki milyon TL’lik bütçe ile başladığımız SODES projeleri bu yıl itibarı ile 15 milyon TL’ye çıkartılmıştır. Bu yıl içerinde GÜDÜMLÜ beş proje hayata geçirilecektir. Bunlar Ayakkabı montajı ve Saraciye kursu, Ahşap boyama kursu, Aşçılık kursu, Evde çocuk bakımı kursu ve Yüzme kursları olup Kalkınma Bakanlığı tarafından finanse edilmektedir dedi.

                ŞENSÖZ ise konu ile ilgili yaptığı açıklamada ; Sporu bir yaşam biçimi haline getirmeyi amaçlıyoruz. Diğer bir amacımız ise Hatay’ın her köşesine sporu yaygınlaştırmak ve sevdirmektir. Bu amaçla Kalkınma Bakanlığını finanse ettiği ve yaklaşık 1500 dezavantajlı gencimize ücretsiz yüzme kursu vereceğiz. SODES tarafından desteklenen bu projeye destek veren tüm kurum ve kişilere teşekkür ediyorum dedi. 

                Açılışın ardından yaklaşık 250 kursiyere malzeme yardımı yapılırken konuklara da kokteyl verildi.