Yönetim

 

 


 

 

Vali Mustafa MASATLI

Özgeçmiş
                                                                                                                                                                                     
 

 

26.11.1969' da Sungurlu' da doğdu. İlk, Orta ve Lise öğrenimini Ankara ve Sungurlu' da tamamladı. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünü bitirdi. Cumhuriyet Üniversitesi Yönetim ve Çalışma Sosyolojisi Ana Bilim Dalında Yüksek Lisans yaptı.        

Mülki İdare Mesleğine 1994 yılında Tokat Kaymakam Adayı olarak başladı. 8 ay süre ile İngiltere'de bulundu. Küre (Kastamonu) ve Yapraklı (Çankırı) Kaymakam Vekili olarak çalıştı. Ulaş (Sivas), Bahçesaray (Van), Demre (Antalya), Alaçam (Samsun), Gerede (Bolu) Kaymakamlıkları, Tekirdağ Vali Yardımcılığı ve Tekirdağ İl Özel İdare Genel Sekreterliği, Kayseri Vali Yardımcılığı, Mustafakemalpaşa Kaymakamlığı (Bursa)  görevlerinde bulundu.

Yurtiçi ve yurtdışı çok sayıda seminer ve çalışmalarda bulundu. 2018-2020 yıllarında Ardahan Valisi, 2020-2023 yıllarında Amasya Valisi olarak olarak görev yaptı. 26.06.2023 tarih ve 2023/312 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesiyle  Hatay Valisi olarak atanmış olan Mustafa MASATLI,  evli ve 3 çocuk babası olup,  iyi derecede İngilizce bilmektedir.

 

YÜRÜTÜLEN PROJELER VE YAPILAN ÇALIŞMALAR SONUCU:

 • Mustafakemalpaşa (Bursa) İlçesinde Dini Külliyeye “Dere Mahalle Kaymakam Mustafa MASATLI Dini Külliyesi”  isminin verilmesi.
 • Mustafakemalpaşa Belediyesince “Fahri Hemşerilik Beratı” verilmesi.
 • 2016 Yılı Türkiye’ de “Yılın İdarecisi Seçilmesi ve Yılın  İdarecisi Ödülü”  verilmesi.
 • Başbakanımız Sayın Binali YILDIRIM Bey tarafından “Teşekkür Mektubu” gönderilmesi.  (15 Temmuz hain darbe kalkışmasına  karşı çalışmalarından dolayı)
 • Dışişleri Bakanı tarafından “Teşekkür Belgesi” verilmesi. (Bulgaristan’ daki Soydaşlarımızla ilgili yapılan çalışmalarından dolayı)
 • Alaçam Belediye Meclisince Hükümet Konağının karşısındaki sokağa “Kaymakam Mustafa MASATLI"  isminin verilmesi.
 • Alaçam Göçkün Köyü Bölgesinde 240 dekar alana ağaçlandırma yapılarak “Mustafa MASATLI Ormanı”   isminin verilmesi.
 • Alaçam Belediye Meclisince “Fahri Hemşerilik Beratı” verilmesi.
 • Demre Belediye Meclisince İlçe içindeki ana caddeye “Mustafa MASATLI Caddesi” isminin verilmesi.
 • Demre Belediye Meclisince  “Fahri Hemşerilik Beratı” verilmesi.
 • Bahçesaray Belediye Meclisince  “Fahri Hemşerilik Beratı” verilmesi.
 • Bahçesaray Belediye Meclisince en büyük mahallesine  “Sungurlu Mahallesi” isminin verilmesi.
 • Ulaş Belediye Meclisince “Fahri Hemşerilik Payesi ve Beratı” verilmesi.
 • Çok sayıda “Teşekkür Belgesi”, “Takdir Belgesi”, “Başarı Belgesi”, “Üstün Başarı Belgesi”, “Maaş Ödülü“ verilmesi. (Muhtelif  Bakanlık, Valilik, Türk İdareciler Derneği, Kamu ile Özel Kurum ve Kuruluşlarından)


 

 


Murat GEVREK

Hatay Gençlik ve Spor İl Müdürü

Isparta Senirkent ilçesinde doğdu. 1991 yılında Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümünden mezun oldu.

İlk görev yeri Bolu Merkez İmam Hatip Lisesidir. Ankara Yenimahalle Yahya Kemal Beyatlı Lisesinde Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği yapmıştır.

1995 ve 2000 yılları arasında, Türkiye Büyük Millet Meclisinde müşavirlik, 2004 yılında Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğünde Sportif Eğitim Uzmanlığı, 2005 yılında kısa süreli Isparta Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü görevi yaptı.

2006 yılından 2011 yılına kadar Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğüne bağlı federasyonlarda Genel Sekreterlik görevinde bulundu.

2011-2021 yılları arasında Isparta Gençlik ve Spor İl Müdürü olarak görev yaptı. 2022 Ocak ayından beri Hatay Gençlik ve Spor İl Müdürü olarak görev yapmaktadır.

 İl Müdürü Murat GEVREK evli ve iki çocuk babasıdır.